shadow

خوزستان وضعیت مطلوبی بعد از جنگ ندارد- فایو فان

جام جم آنلاین: عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شرایط این استان به علت آثار جنگ، حجم خرابی ها وعقب ماندگی ها ناشی ازآن وضعیت مطلوبی ندارد
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه معضل ریزگردها نه تنها خوزستان بلکه حدود 15 استان کشور را نیز درگیر کرده است، افزود: پدیده‌ای که عوامل آن طی طولانی مدت شکل گرفت، طبیعتا مهار آن نیز نیازمند برنامه‌ای جدی و اقدامات گسترده است، که البته اقداماتی توسط دولت در این زمینه انجام شده و در حال انجام است اما این اقدامات تا نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی دارند.

نماینده آبادان افزود: یکی از بحران های موجود در استان مربوط به بخش فاضلاب است که باید با یک رویکرد عملیاتی و مطالعاتی هر چه سریعتر پروژه هایی تعریف ، و منابع مالی آن تامین شود و در بحث اجرا نظارت جدی از سوی دولتمردان صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:پدیده جدید ریزگردها و بحث کم آبی استان منجر به آن شده که قسمت عمده ای از اشتغال در بخش کشاورزی ،نخلستان ها و باغ هایی که در کنار روزدخانه کارون و اروند رود و بهمنشیر داشتیم به دلیل پیشروی آب شور در آب رودخانه ها از بین برود.

کعبی تاکیدکرد:متاسفانه آبادان ،خرمشهر و دیگرشهرهای جنگ زده کشور فاصله زیادی با شهرهای توسعه یافته کشور دارند.

کعبی بیان کرد: دولت برای مهار منشاء خارجی پدیده ریزگردها باید با کشورهایی که کانون خارجی ریزگردهای ایران محسوب می‌شوند، و به ویژه کشور عراق وارد تعاملات جدی و بیشتر شود.

وی اقدامات انجام گرفته در صنعت نفت و پتروشیمی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته این اقدامات متناسب با ظرفیت های موجود نیست و نتوانسته است اشتغال این استان را تامین کند.

وی در مورد رفع چهره جنگی از شهر های آبادان و خرمشهر افزود: هنوز در این شهرها چهره جنگ زده و ساختمان های خرابه و یا محل اصابت موشک ها به عینه قابل رویت است و بودجه های اختصاص یافته برای بر طرف شدن معضلات ،نتوانسته است شکاف های موجود را بهبود دهد.

عامر کعبی نماینده آبادان گفت: با توجه به اقدامات بسیار زیاد مسئولین در مورد رفع مشکلات و عقب ماندگی هایی که در طول جنگ در استان خوزستان رخ داده متاسفانه بازسازیها،متناسب با شرایط نبوده و همچنان مردم از نبود امکانات رنج می‌برند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان تاکید کرد:با تاسیس منطقه آزاد اروند که در آبادان و خرمشهر مستقر است اقدامات خوبی انجام شد اما هدف اصلی که ایجاد اشتغال بود، به دلیل عقب ماندگی های دوران جنگ هنوز بر آورده نشده است.

جام جم آنلاین: عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شرایط این استان به علت آثار جنگ، حجم خرابی ها وعقب ماندگی ها ناشی ازآن وضعیت مطلوبی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *