shadow

معلمان آمریکایی، آموزش حمل سلاح می‌بینند- فایو فان

خبرگزاری ایرنا: یک گروه غیرانتفاعی موسوم به «فستر» که پس از کشته شدن 20 کودک در سال 2012 در مدرسه ابتدایی «سندی هوک» تاسیس شد، بیش از یک هزار و 300 کارمند مدارس آمریکا راکه اکثرشان در اوهایو هستند، در زمینه نحوه استفاده از اسلحه در صورت وقوع تیراندازی در مدارس آموزش می دهند
خشونت های مسلحانه در آمریکا حدود 33 هزار نفر را در سال به کشتن می دهد. بیش از 214 هزار دانش آموز آمریکایی از سال 1999، تیراندازی در مدارس را تجربه کرده اند.

به موجب قانونی که در کلورادو به اجرا در می آید، حمل سلاح به محوطه مدارس به جز برای گارد امنیتی و ماموران مسئول اجرای قانون برای برقراری امنیت در مدارس، ممنوع است.

خبرگزاری ایرنا: یک گروه غیرانتفاعی موسوم به «فستر» که پس از کشته شدن 20 کودک در سال 2012 در مدرسه ابتدایی «سندی هوک» تاسیس شد، بیش از یک هزار و 300 کارمند مدارس آمریکا راکه اکثرشان در اوهایو هستند، در زمینه نحوه استفاده از اسلحه در صورت وقوع تیراندازی در مدارس آموزش می دهند.

این در حالی است که 24 تن از کارکنان مدارس کلورادو طی چند روز گذشته در یک دوره آموزشی در زمینه حمل سلاح به مدارس شرکت کرده اند.

از ابتدای سال جاری میلادی تا اواخر ماه می (اوایل خرداد ماه)، 23 مورد تیراندازی در مدارس آمریکا روی داده و شماری کشته و زخمی برجا گذاشته است. به طور متوسط، بیش از یک مورد تیراندازی در هفته در این مدت اتفاق افتاده است.

براساس اعلام گروهی فعال در زمینه محدود کردن سلاح گرم در آمریکا، ایالات متحده تنها کشور توسعه یافته در جهان است که تقریبا هر هفته یک مورد تیراندازی در مدارس آن روی می دهد.

گروه فستر، مدارس آمریکایی را ترغیب می کند تا کارکنان خود را به عنوان اقدامی بازدارنده در مواجهه با موارد تیراندازی، مسلح کنند.

در حالی که تیراندازی در مدارس آمریکا شدت یافته و کنگره برای مقابله با این مساله ناکام مانده است، گروه فستر حتی قبل از حمایت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور از مسلح کردن معلمان، لزوم اقدام در این زمینه را احساس کرد.

یکی از شدیدترین این حملات، 18 ماه می (28 اردیبهشت ماه) در دبیرستان «سانتافه» در تگزاس روی داد که بر اثر آن 10 نفر کشته و 10 تن زخمی شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *